Konferencja Yoga Life Regulice, Polska 2020

Yoga Life Konferencja jest globalnym i wielokulturowym wydarzeniem, dostosowanym dla osób poszukujących głębszego zrozumienia siebie, oraz tych praktykujących różnorodne dyscypliny jogi. W naszym przekonaniu joga nie jest praktyką na macie, ale stylem życia. W momencie kiedy joga oraz życie stają się jednością, następuje rozwój umysłu, a co za tym idzie, poprawa fizycznego, psychicznego oraz emocjonalnego samopoczucia.
Pierwsza edycja Konferencji Yoga Life w Polsce skupi się na ogólnej poprawie samopoczucia uczestników, poprzez zajęcia praktyczne oraz szerokiej gamie treści dostarczonej podczas wykładów. Warsztaty poświęcone będą praktyce jogi, ćwiczeniom oddechowym, medytacji oraz używaniu mantr.
Yogi Ashokananda będzie przewodził kurs w trakcie całego weekendu, dzieląc się z nami swoją mądrością, doświadczeniem oraz opowieściami.

GDZIE

Ośrodek odosobnieniowy
(między Krakowem a Katowicami)
Ulica Drozdowa 1, 32-566 Regulice, Polska
Telefon: +48 530 469 111
E-mail: iwo72012@gmail.com

KIEDY

5-7 czerwca 2020

Program (polski)

Yoga Life Konferencja w Polsce rozpocznie się za

Lider konferencji

Yogi Ashokananda

Mistrz jogi i medytacji, mentor, trener, pisarz i mówca

Nieustannie praktykujący mistrz, ekspert i pionier Yogi Ashokananda  poświęcił całe swoje życie na służbie wszystkim czującym istotom poprzez mentorstwo, pisaniu książek, nauczaniu jogi, medytacji oraz duchowości. Urodzony i wychowany w Indiach, na przestrzeni wielu lat studiował jogę pod okiem Siddhow i Wielkich Mistrzów. Nauki, których korzenie zaczerpnięte są ze starożytnych i tajemnych indyjskich tradycji, zostały mu przekazane w stylu Gurkul. Okres studiów zaowocował doświadczeniem, wglądem oraz inspiracją aby rozwinąć swoje własne style jogi i medytacji. Są nimi Himalajska Hatha Joga, Prana Krija Joga, Medytacja ATMA oraz Nauka o Relaksacji.

Przeczytaj pełną biografię tutaj

Sessions: Nauka o Relaksacji – Wprowadzenie oraz Aktywna Medytacja Krija | Życie Poza dualnoscia – Pranajama i Medytacja | Korzenie Jogi z Indyjskiej Tradycji – Wykład | Prana Krija Joga: Wzmacnianie Energii Serca | Himalajska Hatha Joga: Moc Wewnętrznej i Zewnętrznej Koniunkcji | Medytacja: Mindfulness dla przebudzonego życia | Joga Master Class | Uleczająca Moc Mantr – Mantrowanie i Zamknięcie kursu


Harmonogram konferencji

Sesje dostarczane w języku angielskim z dostępnym tłumaczeniem na język polski

Piątek, 5 czerwca

5:00 pm – 5:30 pm Spotkanie Powitalne
5:30 pm – 7:30 pm Nauka o Relaksacji

Kolacja


Sobota, 6 czerwca

8:00 am – 9:30 am Życie Poza dualnoscia – Pranajama i Medytacja | Praktyka

Śniadanie

11:00 am – 12:00 pm Korzenie Jogi z Indyjskiej Tradycji | Wykład
12:30 pm – 2:00 pm Wzmacnianie Energii Serca Prana Kriya Joga | Praktyka

Obiad i przerwa

5:00 pm – 6:30 pm Moc Wewnętrznej i Zewnętrznej Koniunkcji Himalayan Hatha Joga | Praktyka

Kolacja


Niedziela, 7 czerwca

Śniadanie

9:00 am – 10:00 am Mindfulness dla przebudzonego życia” – Medytacja | Praktyka
10:30 am – 12:30 pm Joga Master Class Himalayana Hatha Joga i Prana Kriya Joga | Praktyka
12:30 pm – 13:30 pm Uleczająca Moc Mantr

Obiad 


Nauka o Relaksacji - Aktywna Medytacja Krija

Piątek, 5 czerwca | 5:30 pm - 7:30 pm

Określona jako „natychmiastowa terapia bez rozmowy” oraz proces oczyszczania ciała i umysłu od wewnątrz na zewnątrz. Aktywna medytacja stworzona przez Yogiego Ashokanande, pomaga uwolnić niechciany bagaż mentalny.
Medytacja ta jest jednym z najgłębszych i najprostszych sposobów zsynchronizowania twojej wyższej świadomości z fizyczną egzystencją. Dzięki tej praktyce, możesz doświadczyć prawdziwego relaksu, źródła swojej wewnętrznej mocy i spokoju.
Proces ten zawiera trzy różne pozycje siedzące z dodatkiem dynamicznych ruchów ramion, które poruszają energię w ciele. Połączone z wydawaniem dźwięków, które korelują z czakrą korony i podstawy.


Życie poza dualnoscia - Pranajama oraz Medytacja

Sobota, 6 czerwca | 8:00 am - 9:30 am

Sesja rozpocznie się praktyką pranajamy (kontrolą prany). Oddech przenosi siłę życiową, znaną jako prana, do ciała każdej osoby. Jest uważany jako fizyczny przejaw tej energii witalnej. Gdy oddychamy, prana jest wdechem, a apana jest wydechem, a czas między nimi nazywany jest samaną. Będziemy ćwiczyć różne formy pranajamy, aby dostarczyć pranę do każdej części mózgu, a tym samym, poprawić równowagę i stabilność psychiczną.
Stworzymy świadomość ciała zarówno na poziomie energetycznym jak i fizycznym.


Korzenie Jogi z Indyjskiej Tradycji - Wykład

Sobota, 6 czerwca | 11:00 am - 12:00 pm

Yogi poprowadzi wykład na temat podstaw tradycyjnej jogi oraz jej zastosowania we współczesnym życiu.
Aktualnie joga jest postrzegana głównie jako praktyka fizyczna. Jednakże jest ona czymś więcej, jest metodą na prowadzenie pełnego znaczenia i uważnego życia. Jako droga życiowa prowadzi do rozpoznania prawdziwego ‘siebie’ oraz doświadczaniu życia w oparciu o swoje wewnętrzne ja.
Yogi wytłumaczy jak kontrolować, zamiast być kontrolowanym, swoje zmysły oraz emocje. Wyjaśni znaczenie w przekształcenia ‘samkar’, które według nauk są ukryte na poziomie komórkowym. Budują się one w trakcie całego życia wraz z przeżywanymi emocjami, stresem oraz wspomnieniami. Mogą one powodować problemy zdrowotne na poziomie fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Yogi przedstawi techniki, które pomogą ci stać się bardziej świadomym oraz zdolnym do transformacji swojego zdrowia na wszystkich poziomach.

 


Wzmacnianie Energii Serca - Prana Kriya Joga

Sobota, 6 czerwca | 12:30 pm - 2:00 pm

Energetyzująca praktyka Prana Kriya Joga, harmonizuje i jednoczy ruch ciała fizycznego (krija) z jego energią życiową (praną). Ta forma jogi od dawna jest wysoko ceniona przez wielu wielkich mistrzów i joginów jako klucz do spowolnienia procesu starzenia się. Osiąga to poprzez ładowanie krwi tlenem i dekarbonizację, odmładzając w ten sposób mózg i ośrodki kręgosłupa oraz zapobiegając rozkładowi tkanek w ciele.
Prana Kriya Joga pobudza ukrytą w tobie energię (kundalini), pozwalając ci się przekształcić i uwolnić się od ograniczających przekonań i nawyków.
Koncentrując się na podstawowych zasadach praktyki, Yogi poinstruuje ciebie tak, abyś mógł doświadczyć swojej najwyższej świadomości, niezależnie od twojej siły fizycznej oraz zdolności. Podczas tych warsztatów poznamy fascynujące szczegóły oraz doświadczymy mocy Prana Kriya Jogi. Między innymi kumbaki (zatrzymanie oddechu), mudry, krije (ruchy ciała) i pięć pran. Głównie skoncentrujemy się na praktyce wzmacniania energii naszego serca. Warsztaty zakończymy pełną mocy medytacją krija.


Moc Wewnetrznej i Zewnetrznej Koniunkcji - Himalayan Hatha Joga

Sobota, 6 czerwca | 5:00 pm - 6:30 pm

Ta sesja pozwoli ci zrozumieć istotę oraz autentyczność Himalajskiej Hatha jogi, która jest intensywną , jednakże wspierającą formą jogi.
Gdy będziemy badać połączenie umysłu, ciała i oddechu podczas pracy z asanami oraz pranajamą, doświadczysz mocy oraz zrozumiesz znaczenie wewnętrznego i zewnętrznego balansu.
Będziemy odkrywać koniunkcje ciała, oddechu i umysłu w trakcie wykonywania pozycji (asan), jednocześnie energetyzując i odmładzając ciało. Zdaniem Yogiego, to nie mięśnie pozwalają ci utrzymać postawę, ale umysł, który tworzy równowagę oraz oddech który pozwala ci ją utrzymać.


Mindfulness dla przebudzonego życia - Medytacja

Niedziela, 7 czerwca | 9:00 am – 10:00 am

Proste techniki uważności i uspokajania umysłu, relaksują układ nerwowy i pozwalają poczuć pozytywną życiowa przemianę. Jednocześnie wytwarzają one leczniczą wibrację dla twojego ciała.
Medytacja atma odnowi twoją energię, wzmacnia inteligencję poprzez przebudzenie i zmianę twoich percepcji. Zwiększy ona poczucie samoświadomości oraz połączenie z twoją naturą, innymi oraz ze źródłem większym niż ty.
Każdy z nas zasługuje na to aby odczuwać większy wewnętrzny pokój, miłość, radość, spełnienie, szczęście, wolność i sukces. Ta medytacja pozwoli ci znaleźć dostęp do twojej natury, z której te doświadczenia mogą się rozwijać i uczynić je naturalnymi część twojego życia.


Yoga Masterclass

Niedziela, 7 czerwca | 10:30 am – 12:30 pm

Aby stworzyć w ciele lekkość, swobodę i przestrzeń, najpierw zostaniesz poprowadzony przez serię Himalajskiej Hatha Jogi. Ta energiczna praktyka da ci siłę psychiczną i fizyczną poprzez wykonywanie pozycji wzmacniających, balansujących oraz siedzących, jednocześnie uwzględniając bandy oraz oddech.
Druga połowa zajęć skupi się na Prana Kriya Jodze, praktyka ta wykorzystuje ruchy ciała, kumbaki (wstrzymywanie oddechu), mudry oraz bandy. Jest ona wzmacniającą praktyką dla naszego układu nerwowego.Ta forma jogi jest od dawna wysoko ceniona przez wielu wielkich mistrzów i joginów jako klucz do spowolnienia procesu starzenia. Prana Kriya Joga budzi również w tobie ukrytą energię (kundalini), umożliwiając ci transformację i uwolnienie się od ograniczających przekonań i nawyków.
Yogi dostarczy ci wskazówek i technik, które pomogą ci rozwinąć regularną własną praktykę samodoskonalenia.


Uleczajaca moc mantr

Niedziela, 7 czerwca | 12:30 pm – 1:00 pm

Intonowanie mantry rozświetla przednie płaty mózgu, prowadząc do zwiększonego przepływu tlenu i krwi. Ten obszar mózgu odpowiada za myślenie, uczenie się, percepcję i emocje.
Wibracja, dźwięk oraz częstotliwość internowanych mantr, mają ogromne korzyści, stymulują one różne części ciała i zapewniają relaksację i naturalne uzdrowienie.
Moc mantry wytłumaczona jest w korzeniach sanskryckiego słowa: ‘Man’- oznacza umysł, a ‘tra’  wyzwolenie. Mantrowanie to przyjemność, która wykracza poza zmysły; zabiera nas poza granicę czasu i przestrzeni. W ten sposób działa na najgłębszym poziomie. Oddziałuje pozytywnie na poziomie komórkowym. Łączy naszą ograniczoną tożsamość z nieskończonością oraz daje zrozumienie nietrwałości.


Miejsce wydarzenia: "Lesne Centrum" Ośrodek odosobnieniowy

Ośrodek rekolekcyjny “Leśne Centrum” jak sama nazwa wskazuje położone jest w samym lesie. Piekna okolica, świeże powietrze oraz program kursu umożliwia ci autentyczne doświadczenie jogi jako czesci swojego zycia.

Dodatkowe Informacje:
Najbliższa stacja kolejowa Krzeszowice. Dla GPS należy podać adres Grojec ul Na Brandyskę – od tej strony wjazd do lasu.
Centrum dysponuje bazą noclegową dla około 20 osób, w tym pościel , ręczniki (100 zł nocleg) plus miejsca namiotowe, w namiotach – około 6-8 miejsc, namioty należące do Centrum, sugerowana własna karimata i śpiwór uczestnika ( 50 zł dziennie)
Wegetariańskie trzy posiłki dziennie, których koszt wyniesie 40 zł za dzień.
W przypadku organizacji transportu ze stacji kolejowej w Krzeszowicach – ( odległość około 15 km) 15 zl od osoby , po wcześniejszym uzgodnieniu.

Sprzedaż biletów!

 • YLC Solna Sweden Pass

 • *Full conference access
 • Location: Radisson Blu Park Royal Hotel Frösundaviks allé 15, 169 70 Solna, Sweden
 • Conference Timetable
 • Saturday 19 September 10:00 – 18:30
 • Sunday 20 September 10:00 – 17:00
 • Event Pass provides entry to all conference sessions, practice sessions and YLC Talks.
 • Weekend package – 2 people (double room): 2250 SEK pp
 • Weekend package – 1 person (single room): 3250 SEK pp
 • Weekend package – 1 person (no sleepover): 1750 SEK pp
 • SEK1750, 2250, 3250
 • Book Now

Nasi partnerzy